Чому варто ділитися речами?

Після есесесерівського дефіциту наші батьки і бабусі з дідусями скуповують непотріб мішками. Усе таке гарне, яскраве і доступне по ціні. Раніше такого не було. Щось, звісно було, але його важко було дістати. Товари для дому (посуд, інструменти, текстиль, меблі, іграшки) в такому розмаїтті, що голова паморочиться...
 Магазини "Тисяча дрібниць", "Все від гривні", "Все від 40 гривень", "Копійочка" та інші їм подібні насичують наш ринок китайським мотлохом. Купуємо для себе, робимо непотрібні подарунки друзям (десяту прикольну чашку чи тридцять восьму каструльку), привчаємо своїх дітей до надмірного споживання. Не можемо відмовити дитині в іграшковому відділі і купуємо п'ятнадцяту LOL, бо акційні і дитина хоче, або сорок першу Hot Wheels, бо хлопці в класі вже всі зібрали. Але ми не замислюємося про те, що після цих іграшок будуть нові і нові колекції. Кожна з них буде краща і сучасніша попередньої, бо над цим добре працюють маркетологи.

 

 

Але настане момент, що непотрібні речі почнуть накопичуватися і заважати. Дитина вже не грається іграшками, меблі вийшли з моди, а цей посуд просто набрид... 
Що ж робити? Найлегший спосіб усе згребти до сміттєвого пакета і викинути. Як і чинить більшість людей. Речі, які ще могли комусь послужити роками, поїдуть на сміттєзвалище. Про те, що в Україні є проблема з переробкою сміття, розписувати не буду. Отже, ваші речі будуть валятись на звалищі, можливо щось припаде бомжам, якщо одяг буде в окремому пакеті. Але більшість ляже покладами і шарами в ґрунті для наших дітей, внуків та правнуків. 
Який ще є спосіб звільнення від непотрібних, але ще цілком прийнятних речей? Віддати близьким, сусідам, знайомим. Не соромитись запропонувати: "Мій син вже не грається конструктором і він просто заважає нам, може ваші хлопці такого не мають?". Звісно, можуть і відмовитись. Але є ще дитячі будинки, пункти прийому речей, які потім передають сім'ям, які цього потребують.

 

 

Можна продати речі на ОЛХ, не контактуючи з покупцем. Потрібно їх сфотографувати, описати і виставити на сторінці. Покупець сам вам напише або зателефонує. А тоді просто пересилаєте річ в потрібне місто чи село. Я сама продала багато речей через цей сайт, навіть такі, що я думала, вони вже нікому не потрібні.
Також здавати на переробку відповідно до складу. Посуд окремо, пластик і одяг також окремо. І коли вам знайомі пропонують одяг для дитини, то візьміть, замість того щоб бігти купувати нове. Потім ще комусь віддасте.
То чому ж варто ділитися речами? Щоб зберегти нашу природу, щоб не накопичувати сміття у своєму місті, своїй країні.
Споживайте відповідально. Купуйте тільки потрібні речі. Відмовтесь від сувенірів та одноразових речей.
Наша Станція Добра приймає речі (одяг, взуття, товари повсякденного вжитку, меблі, іграшки та ін.) і передає їх людям, які цього потребують.

Завітайте  на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com/stantsiiadobra/

Таня Вілігурська