Ківерці на Івана Купала

Ще напередодні в центрі Ківерець звучала гарна, співоча реклама, яка закликала  відвідати свято на озеро Молодіже о 16.00.

 

 

Святкування ківерчан розпочалося з толоки косарів. Десять косарів брали участь у змаганнях, адже головний приз для учасників - мотокоса.

 

 

Від Станції Добра позмагатись пішов волонтер Олег. Цілий вечір чоловік гострив і ладнав косу. Бо дуже вже хотів виграти головний приз, який так потребувала Станція Добра. Адже сім'ям, яким надають допомогу наші волонтери, досить часто потрібно косити. Це старші люди, одинокі жінки... Але чи то в тому місці якийсь корч попався, чи сили в руках Олега аж надто багато, коса не витримала і зламалася навпіл! А головний приз виграв Андрій Гулюк.

 

Олег

 

А Станція Добра не засмутилася, а продовжила допомагати з організацією свята. Ще з поперенього вечора дівчата і хлопці плели фігури з соломи, прикрашали квітами Сонцедар.

 

 

 

Усе це дружно перемістили на озеро Молодіжне. Встановили і організували чудову фотозону. Поряд Яна розфарбовувала діток фарбами на замовлення маленьких клієнтів.

 

 

 

 

 

Навколо розмістилася зона майтеркласів для дітлахів і дорослих. Спочатку ми натрапили на сім'ю пасічника Миколи Дембіцького, який роздавав усім бажаючим скуштувати меду в сотах. Хто не пробував, раджу обов'язково це виправити. Це найсмачніша українська жуйка). Микола Дембіцький робить найсмачніший мед в окрузі, має чималий досвід пасічника і навчає ремеслу свого сина Іллю.

 

Оксана Ілля та Микола

 

Далі в чергу вистроїлися діти до творчої сім'ї з Княгининка, які влаштували майстерклас з плетіння іграшок з природних матеріалів. За допомогою заготовки з картону, ниток та сіна діти отримували іграшкового зайця, сердечко, пташку. Андрій Бондарук власноруч виготовляє стародавні дерев'янні іграшки, а його дружина Ірина Сардак малює тематичні картини в українському стилі. Їх роботи можна побачити у народному музеї села Княгининок.

 

 

 

 

 

Скуштувавши меду, зробивши зайця з сіна, ми зайняли з донькою чергу до майстеркласу по виготовленню свищика з глини. Глина на дотик прохолодна і приємна, легко піддається натискам пальців, не розсипається. Дівчина вклала в кожну долоньку по шматочку цього природного пластиліну і діти стали активно його розминати.

 

 

Спочатку робили кулю, потім отвір, який закривали наглухо, щоб утворилася порожнеча. Після того робився хвостик і голова пташки. Оздоблювали вироби гострими краями пензлика. Після того майстриня вправно видавлювала дерев'янною паличкою отвір для свистіння і свищик готовий, тільки треба трохи підсушити. Наш вже на другий день гарно і голосно свистів на всю вулицю.

 

 

 

Після свищика донька потягла мене до столика, де виготовляли ляльку-травничку. В коробочках вже стояли заздалегіль підготовлені стрічки, яскраві шматочки тканини, запашне сіно, різні трави та інший декор. Дівчата з екологічної станції вправно показували, як зробити собі таку ляльку. Шити не довелося, спочатку в спідничку поклали сіна, зробили голову, одягли хустинку, а стан підперезали вишитими стрічками. До рук прив'язали по торбинці, наповненій різними травами. Ось і все, можна йти дивитися шоу мильних бульбашок.

 

 

 

 

Поряд ще ліпили гарненькі горщики з глини, але дитина не дуже хотіла, а стояти в довгій черзі з дітьми мені, дорослій тьоті, було якось незручно).

 

 

Кому було нудно на майстеркласах, той міг взяти участь у численних конкурсах. Провели конкурс віночків для дівчат, навіть нагородили призами найстаршу і наймолодшу дівчинку, правда не питаючи про вік діток. 

 

 

Конкурс на найдовше волосся серед дітей. Перемогла вже вкотре юна Мохнар Надія. В подарунок дівчинці дістався сертифікат в перукарню, правда вона більше хотіла в піцерію).

 

 

Конкурси тривали. Пари заставляли танцювати і цілуватися в губи).

 

 

 

 

 

 

 

 

Місцеві силачі мірялися силою рук в підніманні гирі. Двох учасників, які вижали 60 і 62 рази, нагородили сертифікатами.

 

 

Стільки усього цікавого було, що все неможливо описати: виступи, конкурси, майстеркласи, фотозони, частування кулішем, концерт, запалювання багаття та багато іншого. Висновок від жительки Ківерець, яка вперше побувала на святі Івана Купала на Молодіжному озері - сподобалося. Таке все гарне, в українському стилі. Можна було обирати, де саме розважатись, на що дивитися. На мою думку, свято вдалося. Наступного року ще піду.

А зараз ще трохи фото.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А це наші сувеніри, які дитина з радістю понесла додому.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фоторепортаж: Олег Вілігурський, Даша Сахарчук, Станція Добра.

Таня Вілігурська